Videó: Ribéry és Robben is góllal búcsúzik Münchentől!

2019-05-19 01:03
Szenzációs gólt szerzett utolsó bajnoki mérkőzésén a Bayern Münchenben a német klub ikonja, Franck Ribéry. A francia játékos remek szóló után talált be. Nem sokkal később a másik búcsúzó kiválóság, Arjen Robben is betalált. Bár hátravan még a bajoroknak a berlini kupadöntő, ennél szebb búcsúra hazai közönség előtt aligha kerülhetett volna sor – ráadásul a bajnoki cím is meglett a münchenieknek.
részletek

Rg Eb: Pigniczki Fanni remekelt, három út áll nyitva Tokió felé

Magyarország a 10. helyen végzett a 2019-es ritmikus gimnasztika Európa-bajnokság csapatversenyében, mely a felnőtt egyéni és junior kéziszercsapat eredmények kombinálásával alakult ki. Pigniczki Fanni igen jó kontinensviadalt zárt, magabiztosan kvalifikálta Magyarországot a 2020-as Eb-re, ezzel az is eldőlt, hogy mindhárom ötkarikás kvalifikációs út nyitva maradt. Az Eb első két aranyérmét Oroszország nyerte meg.
részletek

Vitorlázás: Berecz Zsombor ezüstérmes az Európa-bajnokságon

Pályafutása második Európa-bajnoki ezüstérmét szerezte a vitorlázó Berecz Zsombor: a finn dingi osztályban induló magyar világbajnok az Athénban megrendezett versenyen második helyezett lett – számolt be róla a magyar szövetség. A szombati éremfutamon a kilencedik helyen ért célba, amivel biztosította Európa-bajnoki helyezését. A magyar versenyző számos nagy nevet előzött meg, a vert mezőnyben végzett a világranglista élén álló holland Nicholas Heiner és a balatonföldvári 2017-es világbajnok svéd Max Salminen is.
részletek

Bundesliga: hiába nyert a BVB, nem tudott előzni, ismét bajnok a Bayern

A német Bundesliga utolsó fordulójában a Borussia Dortmund 2–0-ra győzött a Mönchengladbach otthonában, ám a bajnoki címet nem sikerült megszereznie, mert a Bayern München 5–1-re legyőzte a Frankfurtot, így sorozatban hetedszer, a klub történelme során 29. alkalommal lett német bajnok.
részletek

HFL: az Enthroners nagyon simán legyőzte a Steelerst

A Fehérvár Enthroners 44–6-ra nyert szombaton a Miskolc Steelers vendégeként a magyar amerikaifutball-ligában (HFL). A fehérváriaknak egyetlen vereségük mellett ez volt a harmadik győzelmük az alapszakaszban, míg a Miskolc továbbra is nyeretlen.
részletek

Asztalitenisz Eb-selejtező: győzelemmel kezdtek a magyarok

A magyar férfi asztalitenisz-válogatott sima, 3:0-s győzelmet aratott Izrael ellen a szeptemberi Európa-bajnokság selejtezőjében, a csehországi Havirovban.
részletek

Női BL: szerkesztőségünkben forgatott a France 3 regionális híradója

A szombaton 18 órától, a budapesti Groupama Arénában megrendezendő Lyon–FC Barcelona női BL-döntő felvezetéseként a Nemzeti Sport szerkesztőségében forgatott a France 3 televízió regionális híradója.
részletek

Kick-box: Király István lettaz Európai Kick-box Szövetség elnöke

Király Istvánt választotta meg elnökének szombaton Budapesten az Európai Kick-box Szövetség (WAKO Europe).
részletek

Gyémánt Liga: Lyles és Coleman nagyszerű 100 métert futottak

A zárószám, a férfi 100 méter hozta a legszínvonalasabb eredményt és küzdelmet Sanghajban, az atlétikai Gyémánt Liga-sorozat második állomásán, melyen az egyaránt amerikai Noah Lyles és Christian Coleman egyaránt 9.86 másodperccel ért célba.
részletek

Hertha: így búcsúzott a klub Dárdai Páltól – kép, videó

Dárdai Pál a Hertha Bayer Leverkusen elleni bajnoki mérkőzésén (1–5) elbúcsúzott a csapattól és a szurkolóktól. A magyar szakember 2015 óta irányította a berlini alakulatot, így természetesen búcsút vettek tőle a szurkolók is.
részletek

FFT: hat játékos, akire szüksége van a Real Madridnak

Zinédine Zidane jelentős összegből erősítheti meg a Real Madridot a mostani zavaros idény után. De kik azok a játékosok, akik biztosíthatják a megújulást a Santiago Bernabéuban, és visszavezethetik a Fehér Balettet a legszűkebb európai elitbe? A FourFourTwo.com segítségével erre a kérdésre keressük a választ.
részletek

MotoGP: Márquez bukás ellenére is első, Rossi ismét nagyot mentett

Ahogy az már sokszor előfordult, az időjárás ismét felborzolta a kedélyeket a gyorsaságimotoros-világbajnokság ötödik hétvégéjének, a Francia Nagydíjnak a szombatján. Ez szinte mindenkit megzavart, de a végeredmény mégsem annyira lett meglepő.
részletek

Serie A: az Udinese majdnem elszórakozta háromgólos előnyét

Az Udinese 3–2-re legyőzte a SPAL-t az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 37. fordulójában.
részletek

Ribéry és Robben is beköszönt, sorozatban hetedszer bajnok a Bayern München!

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) utolsó, 34. fordulójában a Bayern München hazai pályán 5–1-re legyőzte az Eintracht Frankfurtot, így Borussia Dortmund hiába nyert 2–0-ra Borussia Mönchengladbach otthonában, a bajorok sorozatban a hetedik, összességében pedig a 29. bajnoki címüket szerezték meg.